Náš 1. indický festival v Bratislave, 23. septembra 2018:

INDIA KLUB

Spoluorganizátor: Staré mesto Bratislava

INDIA KLUB

S podporou: Indického veľvyslanectva v Bratislave

INDIA KLUB

Podporili nás:

INDIA KLUB

Naši partneri

INDIA KLUB
INDIA KLUB

Radi by sme predstavili našich priateľov,

ktorí nám pri našich aktivitách pomáhali, podporovali nás a nazbierali sme si ich na našej vyše 33 ročnej ceste. Okrem kaviarní a reštaurácii, či kultúrneho centra v Petržalke, kde sme sa tiež zopár rokov stretávali, sú to obchody či ayurvedske centrum Darsana, ktorí nám poskytujú zľavy, ale i umelci, ktorí obohacujú naše stretnutia, hlavne tie sviatočné. Na našej stránke, v tejto časti, chceme prezentovať ľudí aj firmy, ktorí majú o Indiu záujem, sú nám a naším aktivitám blízki a sú ochotní s nami spolupracovať.

Pavol Breier

fotograf, horolezec, cestovateľ. V svojej tvorbe sa venuje najmä dokumentárnej a reportážnej fotografii. Jeho cykly z horských oblastí sú tematicky zamerané na život ľudí v horách a na veľhorskú prírodu (cykly Orava, Pamír, Himaláje, Tibet a iné). Ako horolezec pôsobil v Tatrách, Alpách a v ázijských veľhorách – Kaukaz, Pamír, Ťan – šan, Altaj, Himaláje, pohoria Ďalekého východu (Čerského chrbát). Svoju tvorbu prezentuje na kolektívnych aj autorských výstavách, je autorom viacerých obrazových publikácií, publikuje v obrazových časopisoch. Ako pedagóg pôsobí na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského a na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave. 

Pavol Breier www.breier.sk www.kailas.sk

IVAN Popovič

Patrí k zakladateľským osobnostiam slovenského animovaného filmu. Od roku 1965 nakrútil vyše sto animovaných filmov, na ktorých sa podieľal ako scenárista, výtvarník, animátor i režisér. Natočil aj niekoľko filmových dokumentov (Čína, Japonsko, Galapágy, Izrael...) Ivan Popovič je karikaturista, ilustrátor, autor plagátov, koláží, ale aj diel v architektúre. 

Čítaj viac ...

DÁVID POPOVIČ

Fotograf, dizajnér, filmár. Svoje fotografie prezentoval na niekoľkých samostatných výstavách (Pezinok, Bratislava, Varšava, Krakov...). Je spoluzakladateľom bratislavskej galérie Siemens Fórum Bratislava. Ako scenárista, výtvarník, animátor a režisér sa podieľal na tvorbe viacerých animovanych blackoutov, klipov a trailerov. 

Čítaj viac ...

Lubomir Činčura

Niečo o mne?
Mám 52 rokov a som absolventom Katedry jadrovej fyziky a techniky pri SVŠT Bratislava.T.č. končím štúdium kulturológie na UKF Nitra.
Fotografickú kompozíciu som študoval u prof. Pavla Breiera, s prestávkami fotím od malička. Dosiahol som aj nejaké fotografické úspechy - najväčším bol titul Svetový fotograf roka 2014, v súťaži Photo Cup 2014 organizovanej Mensou International.

Čítaj viac ...

Richard Kay Kardhordó

je filmár a fotograf žijúci v Bratislave.
Má skúsenosti s viac než 25 hranými filmami a s viac než 500 reklamami, na ktorých spolupracoval ako pomocný režisér. Je zakladateľom casting studio Cinejessy s.r.o. v Bratislave, kde pracuje ako casting director a obsadzuje hercov a nehercov do reklamy a filmu, vďaka čomu má prax pred kamerou ako aj za ňou.

Čítaj viac ...

Rudolf Hozák

Rudolf Hozák (1948) žije a pracuje v Bratislave, na Slovensku. Jeho láska k fotografovaniu sa na prvý pohľad stala vášňou a po maturite na strednej škole sa stal profesionálnym fotografom. Jeho práca bola zameraná na reklamnú fotografiu, ale jeho cit pre sociálnu fotografiu a krajinu, dominuje v jeho výstavách v Bratislave (Slovensko) 1968 – 1972, Varšave (Poľsko) 2001, Budapešti (Maďarsko) 2001, Prahe (Česká republika) 2001 a Bruseli (Belgicko) 2010.

Čítaj viac ...