"Profesorka a slovenská vedkyňa Shubada, dlhoročná členka India klubu"

Prečo navštevujem akcie India Klubu.

Ing. Eleonóra Kuliševa

Nič nie je náhodné, Indovia hovoria, že všetko je tak, ako má byť. Mne sa osudom stalo stretnutie s človekom, ktorý pôsobí v južnej Indii, v štáte Kerala. Strávila som tam 4 mesiace a vrátila som sa plná zážitkov, poznania nových ľudí s krásnou dušou i srdcom.

Do Indie odvtedy cestujem každý rok, do hôr, k moru, aj na ayurvedske pobyty.

No to, čo tam nestíham vidieť či poznať z histórie, náboženstva, zvykov a kultúry to mi umožňuje práve účasť na aktivitách India Klubu. Vedú ho profesionáli, ktorí pôsobili v Indii ako diplomati a dobre ju spoznali i precestovali. Tým, že založili India klub, dali možnosť ľuďom, ktorí tam ešte neboli, poznať túto prenádhernú krajinu a prípadne ju i navštíviť. Na stretnutia pozývajú vždy odborníkov i osobnosti, ktoré majú čo povedať o prírode, kultúre, filozofii, náboženstvách, sviatkoch i zvykoch krajiny, ktorú som si ja, pri svojich každoročných cestách, tak obľúbila.

Veľmi obdivujem manželov Volkových. Sú milí a obetaví nadšenci a Indiu, krajinu plnú chutí, vôní a krásnych, silných ľudí prezentujú profesionálne a s láskou. .

Klub je exteritorialitou Indie. Tu, v indických reštauráciách či inde, kde sa práve stretnutie koná, cítiť vždy príjemnú atmosféru, ktorá je akoby lákadlom vycestovať do Indie, a spoznať túto pohodovú a prenádhernú krajinu.

Tým, ktorí ju navštívili, dáva klub možnosť prezentovať svoje skúsenosti a zážitky, vážnejšie programy zvykne dopĺňať originálna indická hudba, či tanec.

V klube vždy spomínam na Indiu a zabúdam na Európu, plnú stresov a negatív.

Tu má každý na tvári šťastný úsmev, pokoj v duši a v radostnej atmosfére sa snažíme, aby nám i zajtra zostalo: „no problem“ a radosť zo života, i trochu skromnosti, ktoré sa nás snažia organizátori klubu naučiť.  V Klube sa dozvieme čo nás zaujíma, naše podnety i otázky sa berú seriózne a aj tí z nás, ktorí boli v Indii viackrát, sa vždy dozvedia niečo nové a podnetné a máme chuť do Indie vycestovať znova.

Akcie India klubu odporúčam každému kto rád cestuje, kto si chce rozšíriť svoj obzor a dozvedieť sa od odborníkov ako myslia a žijú ľudia v Indii, každému, kto sa zaujíma o veci medzi zemou a nebom, veci nevšedné až ezoterické, či dokonca tým, čo si chcú zlepšiť kvalitu svojho života. Tieto stretnutia umožňujú poznať i nových ľudí, ktorí nemajú problém podeliť sa so svojimi skúsenosťami a informáciami o neznámych miestach a inšpirovať trebárs tých, čo s cestou do Indie zatiaľ váhajú. India klub funguje už 35 rokov a dúfam, že vďaka pánu veľvyslancovi Volkovi a jeho manželke, bude ešte dlho svojimi inteligentnými a originálnymi  programami obohacovať kultúrno-spoločenský život v Bratislave.

Ing. Eleonóra Kuliševa

dlhoročná cestovateľka po Indii, Srí Lanke a Maledivách, po mojich srdcu blízkym krajinách

 

" Čo si myslí o India klube Jeho Excelencia pán Harsh Kumar Jain, veľvyslanec Indickej republiky na Slovensku?"

-text: Z našej poslednej pošty:
"Jej krasny program.... cvicim kundalini yogu, ktora s tym uzko suvisi , tak by ma to zaujimalo viac.. nahodou iny termin alebo opakovanie nebude ? Dakujeme, nech sa stale deju cez vas taketo fajn akcie a jasne ze drzim paste nech vam prijemne akcie vychadzaju a nech to klape podla vasich predstav. Srdecne s pozdravom evka"

                                                                                                            *****
"Pani Bozka, vdaka  za pozvanie, urcite pridem a ak mozem, mozno pride aj dalsia pani. Prajem Vam a celej rodinke pekny den a tesim sa na stretnutie, ktore je vzdy naplnene dobrou atmosferou a hlavne aj dobrymi, milymi  ludmi, no a za to treba len vam velmi pekne podakovat. Elena"

 

Dňa 26. 2. 2016  nám emailom Fredy Ayisi napísal:

Velmi pekne dakujem.  Citil som sa medzi vami vsetkymi velmi prijemne